Wycieczki do Japonii Opinie

Bardzo cenimy sobie szczerość i wiarygodność dlatego każdy z poniższych komentarzy jest autentyczny i napisany przez osoby, które rzeczywiście wzięły udział w naszych wycieczkach.

 

Było dużo chodzenia i DUŻO atrakcji. Chce się jeszcze wrócić!!

Anonimowa opinia Wyjazd 2019-05

Precyzyjnie, profesjonalnie zorganizowany wyjazd. Każdy krok przemyślany. Nasz przewodnik p. Mateusz doskonale zna język japoński oraz kulturę i zwyczaje Japonii. Dzięki temu wyjazd przebiegał sprawnie i bez zakłóceń. Podróżowanie lokalnymi środkami transportu zdecydowanie przybliża i pozwala poznać Japonię. Każdemu kto chce poznać i zrozumieć w czasie krótkiego pobytu ten piękny i daleki kraj polecamy wyjazd z ICHIGO pod opieką Pana Mateusza Kol!!!

Karolina & Andrzej K. Wyjazd 2019-05

Wycieczka z dnia na dzień nabierała coraz ciekawszego wymiaru. Przewodnik Mateusz ma wiedzę nie tylko zaczerpniętą z książek ale z własnego doświadczenia. Świetnie zna smaczki Japonii i bardzo dobrze to przekazuje w niebanalny sposób.
Po odbyciu wyprawy do kraju Kwitnącej Wiśni z ICHIGO chcę się tu wrócić!

Iwona M-K. Wyjazd 2019-04

Wspaniała organizacja, ciekawie i z humorem, przedstawiana opowieść o Japonii, dobre tempo zwiedzania.

Jacek P. Wyjazd 2019-04

Mateuszu Kochany - było wspaniale, podziwiam Twoją wiedzę, organizację, poczucie humoru i cierpliwość. Dzięki!
P.S. Może być trochę mniej atrakcji, bo tempo ostre.

Ewa P. Wyjazd 2019-04

Mateusz jest wspaniały - pod każdym względem. Nie miałam jeszcze takiego przewodnika na żadnej innej wycieczce. Wycieczka bardzo ciekawa i pełna pięknych widoków, tylko tempo szybkie - trzeba ciągle się spieszyć.

Krystyna W. Wyjazd 2019-04

Pan Mateusz, jest cierpliwy, miły, pomocny, uprzejmy, świetnie zorganizowany , ciekawie opowiada. Zna doskonale miejsca, które odwiedziliśmy.
NAJWYŻSZA OCENA WYCIECZKI!

L. Ś-Z. Wyjazd 2019-04

JUŻ POWIEDZIAŁAM PANU PREZESOWI PRZY WOŁOWINIE 😉
Przewodnik bardzo kompetentny, udzielał wyczerpujących odpowiedzi na wszelkie pytania, ogromna wiedza o Japonii, kulturze, zwyczajach i historii. Punktualny, dobrze wychowany. Mimo że jestem wymagająca nie mam najmniejszych zastrzeżeń.
Szczerze polecam!

Magdalena P. Wyjazd 2019-04

Świetny przewodnik. Dobra pora roku, nie za zimno, nie za ciepło. Duże rozczarowanie, że nie znalazł się zagubiony bilet na przejazdy komunikacją miedzy miastową i miejską.

Krystyna S. Wyjazd 2019-04

Ogółem zadowolony, lepiej niż wycieczka z innym biurem. Dużym atutem jest pilot, który zna język i miejscowe zwyczaje i ciekawostki.

Tomasz S. Wyjazd 2019-04

Zorganizowana wspaniale - zobaczyłam wiele i poznałam klimaty tego kraju. Przewodnik w krótkim czasie pokazał nam wiele - Japonia w pigułce. Chcę więcej!

Małgorzata B. Wyjazd 2019-04

Jestem bardzo zadowolony. Zarówno program jak i organizacja wyjazdu spełniła moje oczekiwania. Dodatkowe podziękowania dla Mateusza, za wielkie zaangażowanie, sprawność organizacyjną i masę ciekawych informacji.

Stanisław K. Wyjazd 2019-04

Byłam bardzo zadowolona z wycieczki. Chętnie pojechałabym na taką wycieczkę po raz kolejny.

Anonimowa opinia Wyjazd 2019-04

Bardzo dobrze zorganizowana wycieczka, różnorodna i ciekawa.
Sporo ciekawych wiadomości z życia codziennego Japończyków.

Sylwia K. Wyjazd 2019-04

Planowałam wyjazd do Japonii od dawna, gdyż od dziecka byłam zafascynowana tym krajem. Szukałam wycieczki w dobrej cenie, a w ofercie jest dużo atrakcji. Kontaktowałam się z różnymi biurami, ale w "ICHIGO" dostałam najlepszą odpowiedź. Byłam w stanie zobaczyć też rzeczy indywidualnie. "ICHIGO" powiedziało mi gdzie szukać i jak się dostać do miejsc, które mnie interesowały. Przewodnik, który mieszka w Japonii, podzielił się interesującymi informacjami. Jestem bardzo usatysfakcjonowana!
Polecam wszystkim, którzy chcą poznać jaki naprawdę jest kraj Kwitnącej Wiśni.

Agata Z. Wyjazd 2019-04

Atutem wycieczki była przewodniczka, która doskonale organizowała na wycieczki

Rafał M. Wyjazd 2019-03

Bardzo przyjemna wycieczka, przewodni super, jedzonko pyszne, do hoteli nie mam zastrzeżeń. Ogólnie wycieczka jak najbardziej godna polecenia 🙂

Marcel Ż. Wyjazd 2019-03

Ogromna zaleta - mała grupa, dzięki czemu nasza przemiła Pani Jola mogła nas ogarnąć. Następnych chętnych trzeba uprzedzać, że konieczna jest kondycja, bo jest dużo chodzenia. Chętnie obejrzałabym muzeum sztuki - może skarbów japońskich lub sztuki współczesnej ale wiem że nie da rady zobaczyć wszystkiego.

Barbara K-S. Wyjazd 2019-03

Jestem usatysfakcjonowana całościowo!

Anonimowa opinia Wyjazd 2019-03

Wyjazd uznaję za udany!

Maria S. Wyjazd 2019-03

Pierwszy raz pojechałam na wycieczkę z ICHIGO i jestem po prostu zachwycona!!! Wycieczka zorganizowana perfekcyjnie bez jakichkolwiek zarzutów. Japonia z Wami i dzięki wam zostanie w mojej pamięci na całe życie.

Bożena B. Wyjazd 2018-11

WAKACJE ŻYCIA!!!!

Anonimowa opinia Wyjazd 2018-11

Jestem przeszczęśliwa, że mogłam tutaj być. ICHIGO spełniło moje marzenie a przewodnik dołożył wszelkich starań by pobyt tutaj był w 200% udany.
Na pewno wyjazd zostanie w mojej pamięci na zawsze. Bardzo, bardzo dziękuję.

Iwona M. Wyjazd 2018-11

Świetna przygoda, Japonia w pigułce - wystarczająca jak na pierwszy raz!

Anonimowa opinia Wyjazd 2018-11

Organizacja wzorowa. Przewodnik bardzo dobrze rozeznany w kulturze jak i przemieszczaniu się po Japonii. Udało się obalić oraz potwierdzić wiele mitów związanych z tym krajem. Z pewnością kiedyś wrócę.

Daniel P. Wyjazd 2018-11

Wyjazd przerósł moje oczekiwania. Moim marzeniem było odwiedzenie Japonii, a dzięki temu wyjazdowi poznała jej najróżniejsze aspekty, o których nie miałam pojęcia.  Jeśli ktoś zastanawia się jakie biuro wybrać z całego serca polecam ICHIGO.

Wiktoria R. Wyjazd 2018-09

Bardzo dobrze zorganizowany wyjazd - dla zdyscyplinowanych turystów - bardzo dobre jako wejście w poznawanie Japonii i jako preludium przed kolejnymi wizytami w bardzo realistycznej formule.

Hubert R. Wyjazd 2018-09

Przejazdy i atrakcje zaplanowane co do minuty. Nie jest łatwo pokazać różnorodność Japonii w tak ograniczonym czasie co jednak się udało. Bezcenne były także uwagi przewodnika P. Mateusza dotyczące historii Japonii i życia codziennego Japończyków.

Dariusz R. Wyjazd 2018-09

Zobaczyłam również to o czym nie wiedziałam, że chcę zobaczyć. Marzenie spełnione z nadwyżką.

Lidia R. Wyjazd 2018-09

Świetnie pokazanie spotkanie z totalnie inną kulturą. Świetna organizacja - jak w japońskim zegarku. Zabrakło trochę informacji o samurajach, ninja, gotowaniu, ale w tak krótkim czasie być może więcej się nie da.

Andrzej Sz. Wyjazd 2018-09

Bardzo fajny wyjazd, dobry balans między zwiedzaniem grupowym i czasem wolnym. Fajna atmosfera. P. Mateusz super pilot, otwarty na oczekiwania grupy, pomocny. Dużo zabawnych sytuacji .

Anonimowa opinia Wyjazd 2018-09

Wyjazd bardzo intensywny, pełen atrakcji, ale też wyczerpujący. Super wrażenia. Bardzo miły przewodnik - świetny pilot.

Anonimowa opinia Wyjazd 2018-09

Wycieczka pozwoliła zobaczyć wiele ciekawych miejsc w Japonii.  Bardzo dobra organizacja. Przydało by się przekazać więcej informacji o miejscach, w których byliśmy oraz zrobić podsumowanie dnia gdzie byliśmy i co widzieliśmy.

Anonimowa opinia Wyjazd 2018-09

All is good 🙂

Anonimowa opinia Wyjazd 2018-09

Wyjazd był bardzo dobrze zorganizowany w czasie . Wiele atrakcji, bardzo zróżnicowane.

Jadwiga S. Wyjazd 2018-09

Bardzo udany wyjazd w stosunkowo krótkim czasie udało nam się zobaczyć  bardzo dużo, jak również poznać Japonię. Czekam na kolejne wycieczki z ICHIGO.

Anonimowa opinia Wyjazd 2018-09

Świetny, profesjonalny przewodnik.

Anonimowa opinia Wyjazd 2018-05

Wycieczka bardzo dobrze przygotowana i bardzo dobrze prowadzona.

Anna C-H. Wycieczka 2018-05

Dziękuję Panie Mateuszu, dziękuję Pani Agnieszko.
Wyjazd super, wycieczka i pogoda.

Marek H. Wycieczka 2018-05

Program przemyślany, dobrze zorganizowany i pomimo przemieszczania się nie był uciążliwy. Polecane jedzenie smaczne.

Elżbieta K-K. Wycieczka 2018-05

SUPER! POLECAM.

Jagna K. Wycieczka 2018-05

Wyjazd intensywny , ale bardzo bogaty i różnorodny.

Piotr K. Wycieczka 2018-05

Całość oceniam na 4+

Anonimowa opinia Wycieczka 2018-04

Wyjazd z ICHIGO sprawił mi wiele radości. Masa Cudownych wrażeń!!! Program bogaty i świetna organizacja. Trudno wyciąć coś z programu, bo wszystko było zachwycające, ale mogłaby być też druga propozycja wyjazdu dla osób chcących mieć więcej czasu wolnego. Oczywiście wtedy trzeba coś odjąć z programu, a to bardzo trudne bo wszystko warto zobaczyć. Przewodnik, Pan Mateusz, bardzo kontaktowy, uczynny, świetny organizacyjnie, osiada ogromną wiedzę na temat Japonii i potrafi ją przekazać.

Anna B. Wycieczka 2018-04

Jestem bardzo zmęczona podróżą, ale usatysfakcjonowana, ponieważ wycieczka przyniosła całkowite spełnienie moich oczekiwań

Wiesława G.-W. Wycieczka 2018-04

Choć wycieczka jest bardzo wymagająca fizycznie ( bardzo dużo chodzenia pieszo, po schodach, noszenia walizek itp.) to program pozwala na zobaczenia bardzo wiele w krótkim czasie. Organizacja i kontakt z biurem bez zarzutu. Świetną sprawą jest też całkowity brak ukrytych kosztów, wszystko jest jasno opisane i właściwie jedyny wydatek na miejscu nie do uniknięcia to obiady i kolacje, które biorąc pod uwagę dość przyjazne ceny na miejscu nie są obciążeniem. Poruszanie się transportem publicznym to wielki plus, który pozwala na zobaczenie skrawków codziennego życia Japończyków (np. metro w godzinach porannego szczytu). Polecam osobą, które nie znają  kraju i boją się wyprawy na własną rękę, a jednocześnie nie chcą oglądać Japonii przez szyby autokaru.

Anonimowa opinia Wycieczka 2018-04

Wszystko było bardzo dobrze zorganizowane i w zasadzie nie straciliśmy czasu na niepotrzebne uzgodnienia i sprawy, które zajmują zwykle 30% czasu przy większej ilości uczestników.
To był bardzo udany wyjazd i właśnie takiego oczekiwałam

Anna K. Wycieczka 2018-04

Wycieczka bardzo dobrze zorganizowana, atrakcje super opowiedziane przez przewodnika oraz bardzo dobre dobranie ilości grupy co do przemieszczania się metrami i innymi środkami transportu.

Piotr D. Wycieczka 2018-04

Jestem zadowolona. Japonia pozostawiła wspaniałe wspomnienia i zachęciła do kolejnych kontaktów/podróży.

Anonimowa opinia Wycieczka 2017-10

Super wyjazd, mała grupa pozwala na elastyczność!

Anonimowa opinia Wycieczka 2017-10

Jestem bardzo zadowolona z wyjazdu - bardzo ciekawy program, mała grupa, sprawna organizacja. Szczerze polecam!

Ewa L. Wycieczka 2017-10

Wycieczka była zorganizowana dobrze. Jak na Japonię to zwiedzaliśmy bardzo dużo w czasie przeznaczonym na wycieczkę. Miejsca do odwiedzenia były różnorodne i dawały choćby częściowy obraz Japonii. Wycieczka była bardzo ciekawa i bardzo się cieszę, że poruszaliśmy się miejscowymi  środkami komunikacji, a nie autokarami, gdyż w ten sposób bardziej można poznać ludzi i kulturę tego kraju.

Andrzej S. Wycieczka 2017-09

Program atrakcyjny, cena też.  Przewodnik spełnia wszelkie kryteria dobrego przewodnika.  Jestem zadowolona!

Alicja G. Wycieczka 2017-09

Zwiedzanie Japonii środkami komunikacji miejskiej to była duża atrakcja.

Ewa M. Wycieczka 2017-09

Ogólnie wycieczka bardzo udana

Anonimowa opinia Wycieczka 2017-09

Fajna wycieczka na szybkie poznanie Japonii dla osób, które są tam pierwszy raz.  Czasem zmienialiśmy trasę lub wracaliśmy inną drogą by więcej zobaczyć. Zabieranie dodatkowo w ciekawe miejsca gdy zostało trochę czasu. Odwiedzane miejsca dość różnorodne i ciekawe. Również interesujące komentarze przewodnika oraz możliwość zadawania pytań.

Anonimowa opinia Wycieczka 2017-05

Muszę przyznać że był to jeden z najlepszych organizowanych wyjazdów na jakim byłam - niezmiernie interesujący plan wycieczki, możliwość zobaczenie nie tylko świątyń, muzeów i zamków, ale również codziennego życia Japończyków. To był również niezwykle intensywny wyjazd, gdzie każdego dnia można było chłonąć nowe doświadczenia. Jestem pewna, że jeżeli w przyszłości pojawią się w ICHIGO wyjazdy oferujące do zwiedzania inne miejsca - na pewno z nich skorzystam.

Ania M. Wycieczka 2017-05

Wycieczka była bardzo udana, niespodziewałam się, że aż tak bardzo będzie mi się podobać! Mam nadzieje, że zostawię zorganizowana "druga część" wyjazdu w inne miejsca Japonii, bardzo chętnie skorzystam i polecę Ichigo znajomym!

Anonimowa opinia Wycieczka 2017-05

Wycieczka była bardzo dobrze zorganizowana! Całość absolutnie warta swojej ceny. Hotele były niesowicie czyste i zadbane (dodatkowy plus za bogate śniadania). Ponadto bardzo dobra organizacja przejazdów - mimo tak krótkiego czasu udało nam się bardzo wiele zobaczyć. Przewodnik chętnie pomagał podczas zakupów i polecał dodatkowe miejsca, które mogliśmy zobaczyć w czasie wolnym. Będziemy polecać wszystkim naszym znajomym!

Julia i Michał S Wycieczka 2017-05

Podróż życia, tak, to ktoś opisał na podstawie moich relacji na FB. I z tym się zgodzę.

Marek K. Wycieczka 2017-05

Fajna wycieczka na szybkie poznanie Japonii dla osób, które są tam pierwszy raz. Trochę droga biorąc pod uwagę konieczność biegania z walizkami po pociągach, brak opłaconych obiadów, samodzielny lot na miejsce, ogromne oszczędności z JR pass i to, że dostęp do większości atrakcji był darmowy. Ale nie ma czego żałować, choć drugim razem wolałbym jechać na własną rękę i nawet odwiedzić te same miejsca, ale spędzić w nich więcej czasu. Bo program jest troszkę przeładowany i się czasem tylko wchodzi na chwilę by zerknąć i zaraz wychodzi. Albo wręcz omija niektóre obiekty by było szybciej. Ale za to wiele można zobaczyć, choć krótko 😉

Świetnie, że czasem zmienialiśmy trasę, lub wracaliśmy inną drogą by więcej zobaczyć. A także zabieranie w dodatkowe ciekawe miejsca gdy zostało trochę czasu. Odwiedzane miejsca dosyć różnorodne i ciekawe. Również interesujące komentarze przewodnika oraz możliwośc zadawania pytań.
Odpowiedź: Dziękujemy za obszerny komentarz. Cieszymy się, że wycieczka się udała. Gwoli wyjaśnienia dla osób, które mogłyby przeglądać: samodzielny lot polega na tym, że w niektórych turnusach grupa wylatuje razem z Polski, a przewodnik oczekuje już na miejscu na lotnisku. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z biurem.

Anonimowa opinia Wycieczka 2017-04

Udany wyjazd:)

Anonimowa opinia Wycieczka 2017-04

Bardzo dobra wycieczka żeby zapoznać się z Japonią.

Anonimowa opinia Wycieczka 2017-04

Szczerze polecam tę wycieczkę.Firma ICHIGO jest bardzo rzetelna i wszystko co było w programie zostało zrealizowane.Dziękuję za mile spędzony czas.

Jolanta P. Wycieczka 2017-04

Bardzo dobrze zorganizowany wyjazd, maksymalnie wykorzystany czas, zrównoważony mikst pomiędzy zabytkami (świątynie, zamki) a pozostałymi atrakcjami i punktami programu. Posmakowaliśmy Japonii w pigułce. Takie też było założenie. Program zrealizowany w całości zgodnie z naszymi oczekiwaniami. POLECAM!

Krzysztof P. Wycieczka 2017-04

pomimo pewnych niedociągnięć, cieszę się, że mogłam zobaczyć, spróbować, poczuć egzotykę Japonii

Odpowiedź: Cieszymy się, że dobre wrażenia przyćmiły ewentualne niedociągnięcia. Zawsze staramy się, by każdy klient był traktowany wyjątkowo i niestety nie zawsze udaje się w pełni zadowolić wszystkich, ale będziemy do tego usilnie dążyć.

Anonimowa opinia Wycieczka 2017-04

bardzo jesteśmy zadowoleni i polecamy innym

Anonimowa opinia Wycieczka 2017-04

Organizator jest wiarygodny, ponieważ w większości wywiązał się ze swoich zobowiązań, jednak cechuje go mały profesjonalizm.

Odpowiedź: Dziękujemy za udzieloną opinię. Jednocześnie jest nam przykro, iż podczas tego turnusu jedna z atrakcji z przyczyn niezależnych była niedostępna. Atrakcja, którą zorganizowaliśmy zamiennie była bardzo ciepło odebrana przez pozostałych uczestników. Postaramy się jednak by podobna sytuacja nie miała miejsca w przyszłości.

Anonimowa opinia Wycieczka 2017-04

Wyjazd miał za szybkie tempo przemieszczania się w głównych miejscach i za mało czasu wolnego- na zjedzenie, kupno pamiątek, robienie zdjęć. Podróż między miejscami dobrze zorganizowana, dobrze ulokowane hotele. Informacja o temperaturach w informatorze nie trafiona. Przewodnik powinien mieć hotel bliżej grupy, nie w innych dzielnicach.

Odpowiedź: Dziękujemy za szczerą opinię. Ze względu na dużą liczbę atrakcji mogło zdarzyć się, że tempo było za szybkie. Zdecydowanie zwrócimy na to uwagę podczas najbliższych wycieczek.

Anonimowa opinia Wycieczka 2017-04

Bardzo dobra wycieczka

Anonimowa opinia Wycieczka 2017-04

Wyjazd zorganizowany bardzo dobrze. Polecam to biuro jako organizatora wyjazdu do Japonii.

Anonimowa opinia Wycieczka 2017-04

Wyprawa była bardzo ciekawa. Mogliśmy doświadczyć, obserwacji i kontaktów z mieszkańcami - metro/pociągi. Porównać ich organizację z naszą, nie mówiąc o obiektach zwiedzanych, które były bardzo ciekawe. Bardzo dziękuję za możliwość zobaczenia tego kraju.

Anna P-K. Wycieczka 2017-03

Dobra organizacja i realizacja. Komentarze na miejscu Pan Mateusza na temat życia w Japonii, nieocenione i przybliżające codzienność tego kraju

Anonimowa opinia Wycieczka 2017-03

Wybraliśmy się na kwitnienie wiśni. Te nas niestety zawiodły i tylko w Tokio mogliśmy zobaczyć nieśmiało zakwitające pierwsze drzewa. ICHIGO zorganizowało wyjazd na nasze specjalne życzenie, dlatego program różnił się od standardowego. Wszystko było zorganizowane doskonale, w tym loty, przejazdy i hotele. Teraz, po powrocie, wydaje się, że zbyt dużo chcieliśmy zobaczyć w krótkim czasie i dlatego nasz program był przeładowany i napięty. Mimo to jestem bardzo zadowolona z wyjazdu, gdyż miałam szansę poznać nowy kraj z jego odmienną kulturą i obyczajami. Szczególne podziękowania należą się naszej przewodniczce, p. Joasi, która doskonale wywiązywała się ze swoich zadań nie zważając na zmęczenie. Jej zaangażowanie, przekazywane informacje, doskonała znajomość języka japońskiego sprawiły, że nasza grupa 60+ poradziła sobie, zobaczyła to co zaplanowaliśmy i szczęśliwie wróciła do domu. Chciałabym podziękować Szefowi, p. Mateuszowi, z którym spotkaliśmy się 2 razy w Japonii. Towarzyszył nam podczas zwiedzania niektórych obiektów, podał wiele ciekawych informacji, w tym o życiu codziennym Japończyków. Za informacje związane z organizacją wycieczki, bieżące kontakty mailowe i telefoniczne wyrazy podziękowania przekazuję p. Agnieszce.

Małgorzata M. Wycieczka 2017-03

ICHIGO – dla nas duza zagadka, pewnego rodzaju ryzyko i na poczatku niewiadoma sprawdzilo sie w 150%. Organizacja byla bez zarzutu. Plan wycieczki bardzo skomplikowany i ambitny zostal wykonany z nawiazka. Tak jak i pociagi japonskie wedlug ktorych mozna regulowac zegarki, tak i my realizowalismy kazdy punkt programu co do minuty. Reasumujac wiec: gdyby ktos planowal wyjazd do Japonii i nie mial odwagi wybrac sie sam po raz pierwszy to szczerze i z cala odpowiedzialnoscia polecamy uslugi tej firmy. Przewodnik mowiacy po japonsku, mieszkajacy na stale w Japonii znal realia tego kraju, udzielil nam mase praktycznych rad, wydawaloby sie nawet, ze banalnych, i znal swietnie historie zabytkow i obiektow, ktore nam prezentowal. Profesjonalny, cierpliwy i uprzejmy, a takze co wazne dla nas, mowiacy poprawna polszczyzna. Mlody czlowiek, zalozyciel firmy. Oby mu sie dzialo jak najlepiej!

Elżbieta i Tadeusz W. Wycieczka 2016-09

Byliśmy bardzo zadowoleni z wyjazdu, organizacji wycieczek i przewodnika.

Anna i Leszek Z. Wycieczka 2016-09

Udał się wyjazd mimo moich obaw gdyż byłem cichym organizatorem 12 namówionych osób

Mirosław F. Wycieczka 2016-09

Wycieczka była bardzo dobrze zorganizowana, dzięki czemu mogliśmy  zobaczyć wiele pięknych miejsc.  Dobrym pomysłem było spotkanie online przed wycieczką.  Przewodnik bardzo pomocny i kompetentny.


Anonimowa opinia Wycieczka 2016-08

Istniała możliwość dostosowania programu do własnych potrzeb
i zwiedzania indywidualnego (z wykorzystaniem zakupionych biletów na pociąg itp.)

 

 

Patrycja A. Wycieczka 2016-08

Podróżowaliśmy każdym środkiem transportu.
Przewodnik zabierał nas także na spacery małymi lokalnymi uliczkami, dzięki czemu mogliśmy zobaczyć, jak żyją ludzie w Japonii.

Marta B. Wycieczka 2016-08

Każdego dnia wydawało mi się, że widzimy najciekawszą rzecz na tej wycieczce... aż do następnego dnia. Poza tym doskonała formuła wyjazdu ze względu na ilość ruchu, wolnego czasu, sposób przemieszczania się i jakość hoteli. Świetny przewodnik, doskonale znający realia życia w Japonii, umiejący przekazać informacje w bardzo przystępny sposób.

Piotr i Joanna M. Wycieczka 2016-07

Bardzo dobra, profesjonalna organizacja wycieczki. Ciekawy program, dobrze skomponowany. Bardzo sprawne przemieszczanie się. Czas był wykorzystywany efektywnie. Dobre miejsca zakwaterowania. Czuło się opiekuńczość przewodnika, a jednocześnie był też czas na indywidualne zajęcia. Jestem bardzo zadowolona z wycieczki, bo zobaczyłam naprawdę dużo i było to urozmaicone. Zdecydowanie rekomenduję!

Katarzyna K. Wycieczka 2016-07

Ogólne wrażenia były bajeczne! Dużo zwiedzania w małym czasie ale warto czasami trochę pobiegać dla takich widoków. Jeśli komuś zależy na zwiedzaniu Japonii a nie leżeniu godzinami w hotelu to zdecydowanie polecam.

Anonimowa opinia Wycieczka 2016-07

Dziękuję za wspaniałą, profesjonalną imprezę do Japonii. Serdecznie dziękuję Panu Mateuszowi macie państwo w swoich szeregach brylant i to oszlifowany jeżeli udało mu się nas przeprowadzić przez ocean ludzi pokazać Japonię to jeszcze raz dziękuję a moja wnusia tak zachwycona ze w przyszłym roku wraca jedyne zastrzeżenie to mój kilogram nadwagi, a myślałam, ze schludne nie udało się pozdrawiam

Halina M. Wycieczka 2016-05

Każda wycieczka ma swoje plusy i minusy. W przypadku naszej grupy z ICHIGO do minusów należą przede wszystkim bolące stopy i odciski. Jednak gdyby zastanowić się nad tym to raczej trzeba było by zaliczyć to na plus. Byłem w grupie premium i polecam bardzo dodatkowe kilka dni. Pierwszy tydzień był intensywny i dużo można było zobaczyć. Kolejne 7 dni były bardziej umiarkowane, zwiedzaliśmy tą spokojną stronę Japonii jak browary czy to co najbardziej mnie zachwyciło cmentarzysko Okunoin. Jeżeli ktoś z poza Warszawy chce się wybrać na wycieczkę z ICHIGO to warto wspomnieć o ważnej kwestii - przelot. Moja podróż z Wrocławia do Japonii trwała pełne 24 h w jedną stronę ( 3 h 40 min pociąg (najszybsza wersja Pendolino) , 20 min SKM w Warszawie i przelot do Dubaju 9 h, oczekiwanie na kolejny samolot 5 h i przelot z Dubaju do Japonii 9 h). Ja bardzo polecam.

Tomasz Sz. Wycieczka 2016-05

Wycieczka świetnie zorganizowana. Wspaniałe miejsca i ogromna ilość wrażeń, których nie da się zapomnieć.

Andrzej L. Wycieczka 2016-04

Wspaniała przygoda - wycieczka została profesjonalnie zorganizowana, nie trzeba było się o nic martwić. Polecam każdemu kto zastanawia się nad wyjazdem do Japonii.

Beata D. Wycieczka 2016-04

Jestem zadowolona z wycieczki, dużo wrażeń i atrakcji, ciekawe miejsca i ciekawy scenariusz zwiedzania. Przewodnik stanął na wysokości zadania - dziękuję i życzę dalszych sukcesów.

Anonimowa opinia Wycieczka 2016-04

Jesteśmy z żoną zadowoleni z wyjazdu, ta forma zwiedzania nam odpowiada.

Zbigniew Sz. Wycieczka 2016-04

Doskonała organizacja, dobry stosunek jakości do ceny - fajnie, że przewodnik miał na uwadze dobre i niedrogie rzeczy. Przewodnik pokazywał fajne miejsca i ewidentnie miał pojęcie o tym co mówi i o tym co pokazuje 🙂 POLECAM!

Marlena M. Wycieczka 2016-04

Bardzo dobrze zorganizowana wycieczka. Duże tempo ale i atrakcji sporo! Możliwość indywidualizacji planów przed wycieczką a nawet w jej trakcie. Sympatyczny i zawsze służący pomocą przewodnik, który mieszka na miejscu więc zna specyfikę kraju. Poleca świetne jedzenie u tubylców :). Moim zdaniem warto!

Monika S. Wycieczka 2016-04


Najbardziej podobało mi się to, że bardzo dużo zobaczyliśmy i podróżowaliśmy różnymi środkami komunikacji ( metrem, pociągami oraz shinkansenami) jakimi podróżują na co dzień mieszkańcy Japonii. Zwiedzanie było dobrze rozplanowane, ponieważ zobaczyliśmy zarówno miejsca historyczne, świątynie, cmentarze, muzea jak i dzielnice współczesne. Program był dobrze zaplanowany i mieliśmy czas wolny na spojrzenie na Japonię własnymi "nogami" i oczami. Mieliśmy okazję ubrać się w kimona i w nich pochodzić oraz zajadać się japońskimi potrawami.

Ogólnie bardzo udany wyjazd i mam ochotę na więcej.

Anonimowa opinia Wycieczka 2015-11


Jestem zadowolona z wycieczki,wiele zobaczyłam,czas spędzony w Japonii rozbudził we mnie zainteresowanie tym krajem.

Maria D. Wycieczka 2015-11


Wycieczka na którą zdecydowanie warto pojechać, wszystko idealnie zaplanowane i zorganizowane. Świetnie wypełniony plan dnia, mnóstwo ciekawych miejsc do obejrzenia, hotele o odpowiednio wysokim standardzie, doskonale zorientowany przewodnik służący wszelką pomocą. Możliwość zwiedzania na własną rękę jeżeli nie ma się ochoty oglądać wszystkiego wg planu wycieczki.
Dodatkowy plus ,wyżywienie na mieście wiec różnorodność i wybór ,nie zmuszone restauracje przez przewodników jak to bywa na objazdowkach np w Reinbow ,naprawde wycieczka godna polecenia
Pomimo bardzo dużego tempa po prostu WARTO
Rzadko zdarza się obsługa wycieczki na tak wysokim poziomie.

Bernadetta Wycieczka 2015-11


Wysoka jakość hoteli jak na wycieczkę objazdową.. zwykle bywają gorsze co ciekawe śniadania też "japońskie".. a nie robione pod turystów

To też przede wszystkim super podróż kulinarna, baaardzo dobrze, że przewidziano jedynie śniadania. Porównując ceny do krajowych - wychodzi bardzo podobnie a często taniej, u nas sashimi kosztuje krocie tam jest duuże tańsze i smaczniejsze.

Praktyczne rozwiązanie - transport publiczny, który jest baaardzo dobry w Japonii, choć zapanowanie nad dość sporą grupą wydawałoby się trudne - udało się 🙂 nawet siedząc w oddzielnych wagonach zawsze byliśmy poinformowani przez przewodnika, że teraz wysiadamy. Ciekawe i wielce praktyczne - użycie krótkofalówek.

Duża różnorodność.. no i nie jest to typowa wycieczka z biurem podróży 🙂

Agnieszka Wycieczka 2015-11


Program wycieczki bardzo ciekawy, zakwaterowanie w bardzo czystych i przyjemnych hotelach, całość dobrze zorganizowana. Polecam wyjazd z ICHIGO.

Małżeństwo wycieczka 2015-08


Wspaniałe miejsca, ciekawa kultura, zapierające dech w piersiach widoki, ogrom wrażeń - tego można doświadczyć podczas wycieczki do Japonii z Ichigo.
Polecam serdecznie.

Mateusz B. wycieczka 2015-08


Wycieczka na którą zdecydowanie warto pojechać, wszystko idealnie zaplanowane i zorganizowane. Świetnie wypełniony plan dnia, mnóstwo ciekawych miejsc do obejrzenia, hotele o odpowiednio wysokim standardzie, doskonale zorientowany przewodnik służący wszelką pomocą. Możliwość zwiedzania na własną rękę jeżeli nie ma się ochoty oglądać wszystkiego wg planu wycieczki. Dodatkowy plus - plany wypraw z Ichigo zawsze sporo różnią się od siebie dzięki czemu można wybrać się na nie kilkakrotnie bez obaw że będzie nudno!
Rzadko zdarza się obsługa wycieczki na tak wysokim poziomie.

Anna B. Wycieczka 2015-08


Wycieczka fantastyczna!
Dynamiczne zwiedzanie, ale dzięki temu najważniejsze miejsca odwiedzone:)

 

Anna L. Wycieczka 2015-08


Bardzo przyjemna i ekscytująca wycieczka :). Tempo wycieczki bardzo szybkie, ale nie jest to dziwne przy takiej ilości miejsc do zwiedzenia.

 

Łukasz P. Wycieczka 2015-08


Polecamy osobom w każdym wieku pozytywnie zakręconym na punkcie Japonii. Fantastyczna możliwość poznania kraju również z punktu widzenia praktyki podróżowania (wykorzystanie różnych środków transportu, orientacja w organizacji metra itp.). Brawo Ichigo!

Grażyna i Andrzej J. Wycieczka 2014-03


Podróże z Ichigo uważam za naprawdę godne polecenia. Zapewniają poznanie kraju w różnych wymiarach - od zatłoczonych i nowoczesnych metropolii, po spokojniejsze miejsca, gdzie można doświadczyć bardziej tradycyjnej Japonii. Plan wycieczki nie jest sztywny, zawsze można go zmienić, a nawet dostosować do indywidualnych potrzeb - w tym przypadku przewodnik zawsze służy radą. Duża ilość czasu wolnego umożliwia zainteresowanym lepsze poznanie danej atrakcji, a ich liczba też jest rozsądnie dobrana, dlatego nie ma się wrażenia, że poznaje się Japonię "w biegu".

 

Marcin P. Wycieczka 2014-03


Wycieczka warta swojej ceny. Polecam - taka podróż nie jest stratą pieniędzy. Jest okazją na poznanie kraju z bliska. Codzienne odwiedzanie nowych miejsc pozwala na podziwianie historii i kultury Japonii.

Piotr M. Wycieczka 2013-11


Jak Japonia to tylko z ichigo, mozna zobaczyc wiele ciekawych miejsc w przystępnej cenie ( ^ω^ )

Kasia P. Wycieczka 2014-03