Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

VII Festiwal Kultury Japonii ICHIGO MATSURI 2019

15 czerwca o 09:00 - 17:30

50zł

VII Festiwal ICHIGO MATSURI  15 czerwca 2019 Katowice

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w organizowanym przez nas
VII Festiwalu ICHIGO MATSURI 2019 !
Poniżej zamieszczamy informacje dotyczące planu dnia, biletów oraz formularza zgłoszeniowego.

Obowiązuje limit miejsc i zapisy: >> BILETY <<

W razie pytań zachęcamy do kontaktu z Biurem Obsługi Klienta tel. 721 247 050

Bilety

Podczas tegorocznej edycji dostępnych będzie wyłącznie 130 miejsc zatem kto pierwszy ten lepszy! Prosimy pamiętać, że na każdy plan przypada jedynie 10 miejsc. Dodatkowo pierwsze 50 osób będzie miało gwarancję miejsc siedzących na wydarzeniach od 9:00 do 10:30 oraz w czasie zakończenia. W pozostałych godzinach miejsca siedzące są zapewnione dla wszystkich. 

Cena biletu: 50 zł 

Jednocześnie informujemy, że zgodnie z art. 38 pkt 12 ustawy o prawach konsumenta bilet nie podlega zwrotowi, ale Fundacja wyraża zgodę na przekazanie go wybranej osobie.

Fundacja Ichigo Matsuri jest fundacją non-profit. Dokonane przez Państwa wpłaty pozwalają nam na utrzymanie wysokiego poziomu i zapewnienie odpowiednich materiałów. Dziękujemy za wyrozumiałość!

Język wykładowy

Większość atrakcji prowadzona jest przez naszych nauczycieli z Japonii. Chcąc zachować autentyczność wypowiedzi i umożliwić bezpośredni kontakt z prowadzącym, językiem wykładowym będzie w większości język angielski.  Zapraszamy!

Opisy atrakcji

Opisy atrakcji

Tytuł Opis
Wykład: Prawda o Japończykach odczarowujemy stereotypy
Mateusz Kol
Prawdę o Japończykach przedstawi oraz odczaruje stereotypy Prezes ICHIGO na co dzień mieszkający w Osace.
Wykład : Różnice w stylu życia w Japonii i w Polsce oczami Japończyka
Tomoya Oura
Zastanawialiście się jak odbierane są przez Japończyków różnice w stylu życia w Japonii a Polsce? Wykład przybliży nam różnice w sposobie spędzania wolnego czasu, witania gości, dawania prezentów, jedzeniu a także o kulturze jaka obowiązuje w pracy.
Wykład:  Udon [wraz z demonstracją robienia tego makaronu] Tomoya Oura oraz Naoko Ando Udon to japoński makaron, który jest składnikiem wielu potraw i prawie każdego dnia gości na stołach Japończyków. Na wykładzie dowiecie się wiele ciekawostek na jego temat, m.in. to, w jaki sposób jest wytwarzany. Ponadto wspólnie zaśpiewacie piosenkę o Udonie i zagracie w grę z “pałeczkami”!
Wykład i warsztaty: Taniec Yosakoi
Aleksandra Rolnik
Yosakoi to wyjątkowy styl tańca, który powstał w Japonii i jest wykonywany na wielu festiwalach i imprezach w całym kraju. Jest bardzo energetyczny – łączy w sobie tradycyjne japońskie ruchy taneczne z nowoczesną muzyką. Choreografie odtwarzane są niekiedy przez dziesiątki tancerzy jednocześnie. Tancerze używają różnych akcesoriów jak klaskacze naruko albo wachlarze, a także mają na sobie kolorowe stroje, co razem tworzy wspaniałe widowisko!
Wykład: Święta państwowe
Tomoko Yamasaki
Sposób życia Japończyków zmienia się w zależności od pory roku. Również wiele świąt narodowych jest właśnie oparte na ich cyklu, który postaramy się przedstawić.
Warsztaty: Taniec Bon
Tomoya Oura
Bon-odori to specjalny taniec wykonywany podczas obchodów japońskiego święta zmarłych, czyli Obon. Początkowo taniec wykonywano jako symboliczne powitanie duchów przodków przybywających na ziemię, aby odwiedzić swoich krewnych, z czasem religijny aspekt tańca zaczął stopniowo tracić na znaczeniu. Obecnie traktowany jest on jako forma rozrywki, kojarzona z letnimi festiwalami. Spróbujmy swoich sił w tym tradycyjnym tańcu!
Wykład: Anime
Yumika Tsukamoto
Jesteś ciekawy jak wiele wiesz o Anime? W ciekawy sposób zostaną przedstawione znane i te mniej znane Anime. Również na ich podstawie  w zabawny sposób spróbujemy wyjaśnić wiele zwyczajów związanych z  japońską kulturą.
Wykład + warsztaty: Kultura młodzieżowa (Youtuber) + japoński make up
Yumika Tsukamoto oraz Haruna Arai
Na warsztatach wykładowcy opowiedzą o swoich ulubionych japońskich YouTuberach. Dodatkowo w  trakcie tego spotkania poznacie także najnowsze tajniki i trendy w makijażu wśród młodych Japończyków.
Warsztaty: Tradycyjne gry japońskie
Yumika Tsukamoto
Drewniana zabawka zręcznościowa kendama, specjalne spiralne bączki, czy gra hanetsuki nieco przypominająca badmintona – Japońskie dzieci z pewnością mają w czym wybierać. Nie dziwi zatem, że nawet dzisiaj najmłodsi z radością oddają się tradycyjnym rozrywkom, znanym już w czasach ich dziadków. W trakcie tego spotkania przypomnimy sobie swoje dziecięce lata i zagramy w tradycyjne japońskie gry.
Wykład i warsztaty: Ennichi→ Waribashi Teppo
Haruna Arai
Waribashi Teppo to zabawka wykonana z gumek recepturek i pałeczek. To zabawa zręcznościowa, w której trzeba trafić do wcześniej określonego celu.  Zróbmy razem Waribashi Teppo i dowiedzmy się kto ma celniejsze oko.
Wykład: Japońskie lato
Toshiaki Hayashi
Jesteś ciekawy jak wygląda lato w Japonii i czym się różni od polskiego? Czy z powodu gorącego i wilgotnego klimatu Japończycy spędzają lato w inny sposób, niż Polacy?  W trakcie tego wykładu dowiesz się więcej  o letnich zwyczajach, tradycjach i rozrywkach
Warsztaty: Mizuhiki
Yuka Oida
Mizuhiki to tradycyjne japońskie rękodzieło. Polega ono na łączeniu specjalnych sznurków wykonanych z papieru ryżowego, tworząc różne motywy, które można użyć jako ozdobny węzeł na prezencie, czy też ozdoby do włosów. Na warsztatach będzie można samodzielnie wykonać ozdobę, którą pięknie udekoruje opakowanie na prezent.
Warsztaty: Ozdobne origami
Tomoko Yamasaki
Origami, czyli składanie papieru, co prawda narodziło się w Chinach, jednak rozwinęło się w Japonii, dlatego też uważane jest za tradycyjną sztukę japońską. Używając tylko jednego arkusza papieru, można wyczarować różne rzeczy do dekoracji lub zabawy. W dzisiejszych czasach mówi się, że składanie origami jest dobre do trenowania hartu, koncentracji, zdolności myślenia oraz wyobraźni. Złóżmy kartkę, aby wyobraźnia stała się rzeczywistością!
Warsztaty: Kumihimo
Yukine Hanaoka
Kumihimo jest tradycyjną japońską metodą zaplatania cienkich sznurków.  Podczas warsztatów zostaną Państwo zapoznani z niezbędnymi akcesoriami, podstawowymi wzorami oraz metodami zaplatania.
Warsztaty: Kaligrafia
Takuma Ozawa
Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach Kaligrafii, na których będzie można zapoznać się z podstawowymi przyborami, zasadami oraz technikami pisania jak również spróbować własnych sił w posługiwaniu się pędzlem i tuszem.Warsztaty dla osób, które brały już kiedyś udział jak również zupełnie początkujących
Warsztaty: Nankin Tamasudare
Yukine Hanaoka
Latarnie pojawiły się w Japonii już w VI w. Nankin Tamasudare to rodzaj tradycyjnego japońskiego przedstawienia ulicznego. Spektakl polega na wykorzystaniu “tkanego ekranu” z cienkich bambusowych patyków, podczas intonowania poezji. Wykonawca zmieniając jego formę w rytmiczny sposób, bez zatrzymania się, jest w stanie stworzyć naprawdę wiele rzeczy. Na warsztatach poznasz jego historię i sam wykonasz taki spektakl!
Warsztaty ubierania Yukaty
Naoko Ando
Yukata, czyli rodzaj lekkiego, bawełnianego ubioru przypominającego kimono, początkowo traktowana wyłącznie jako strój domowy i kąpielowy, noszony głównie w publicznych łaźniach. Obecnie zakładana jest także w czasie świąt i festiwali. W trakcie warsztatów będzie można zapoznać się jak właściwie nosić yukatę.
Warsztaty: Kamisuki
Takuma Ozawa
Czy słyszałeś kiedyś o Washi? To nazwa ręcznie robionego papieru japońskiego – jest cienki, ale bardzo twardy. Japończycy używają go do wielu rzeczy (na przykład do tworzenia mebli). Podczas warsztatów doświadczysz Kamisuki, czyli procesu tworzenia papieru Washi.
Warsztaty: Shogi
Toshiaki Hayashi
Shogi to japońska gra, która bardzo przypomina szachy. W trakcie warsztatów będzie możliwość zapoznania się z tajnikami gry oraz zagrania w Shogi!
Warsztaty: Tsumami zaiku
Yuka Oida
Tsumami zaiku to tradycyjne japońskie rękodzieło, które polega na starannym składaniu i formowaniu małych kawałków materiału, które tworzą akcesoria do włosów w kształcie kwiatów, idealnie nadające się do Yukaty. W trakcie warsztatów będzie można przygotować samemu tę tradycyjną japońską ozdobę.
Praca wspólna wszystkich wykładowców: Wystawa na temat relacji między Japonią a Polską Wystawa na temat relacji między Japonią a Polską z okazji 100. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Japonią i Polską. Na wystawie zaprezentowane zostaną prace z kaligrafii naszych uczniów, lektorów oraz pracowników biura ICHIGO, które przedstawiają ich ulubione słowo, wyrażenie lub kanji. Będzie można wziąć udział w krótkim sprawdzianie wiedzy o Japonii oraz spróbować sił wiążąc furosiki.

Program do pobrania:

 

Plakat do pobrania:

Uwaga:

Z uwagi na nieprzewidywalne sytuacje, zastrzegamy sobie prawo do wprowadzania zmian w programie oraz liście gości. Z góry dziękujemy za wyrozumiałość.

Szczegóły

Data:
15 czerwca
Czas:
09:00 - 17:30
Koszt:
50zł
Wydarzenie Category:
Strona internetowa:
https://ichigo-matsuri-2019.evenea.pl/

Miejsce

ICHIGO Katowice
ul. Moniuszki 7
Katowice, 40-005 Polska
Telefon:
721247050
Strona internetowa:
www.ichigo.pl

Organizator

Fundacja ICHIGO MATSURI
Strona internetowa:
http://fundacja.ichigo.pl