Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej wycieczce po Kraju Kwitnącej Wiśni w wiosennym sezonie, w którym archipelag pokrywa się różnobarwnymi kwiatami. W programie przewidziane są liczne atrakcje w optymalnym czasie pobytu, który dodatkowo uprzyjemni zakwaterowanie w hotelach 4*. Wycieczka prowadzona jest przez przewodników znających codzienność Japonii.

 

Tokio  Nikko  Kamakura  Osaka  Kioto  Himeji  Nara  Hiroszima  Miyajima  Arashiyama  Nada

 

Plan
Płatność i zniżki
Ograniczenia
Atrakcje fakultatywne
Pełny opis wycieczki
Hotele

DZIEŃ 1 WARSZAWA

Wylot z kraju (najprawdopodobniej w godzinach porannych).

 

DZIEŃ 2 TOKIO

Przylot, powitanie na lotnisku, zakwaterowanie. Tego dnia udamy się na punkt widokowy na Sky Tree, podziwiając rozciągającą się stamtąd panoramę. Zwiedzimy dzielnicę Asakusa ze świątynią Senso-ji, zachwycającą widokami, dźwiękami i zapachami w stylu starego, historycznego Tokio, oraz Akihabarę, raj dla miłośników elektroniki, gadżetów najnowszej generacji, a także wielbicieli mangi i anime.

 

DZIEŃ 3 TOKIO → NIKKO → TOKIO

Przejazd do Nikko. Zwiedzanie niesamowitej świątyni Rinnoji  i jednego z najbardziej znanych zespołów świątyń Toshogu wraz z mauzoleum Szoguna Tokugawy Ieyasu, wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

 

DZIEŃ 4 TOKIO 

Udamy się do muzeum Edo-Tokio, w którym podziwiać będzie można wystawy przedstawiające wygląd Tokio z XVII wieku, gdy nosiło ono nazwę Edo. Następnie udamy się do ogrodu Yasuda, który pierwotnie mieścił się w kompleksie rezydencji Honjo Munesuke, pierwszego władcy feudalnego Kasama. Kolejnym punktem dnia będzie  Art. Digital Muzeum na sztucznej  wyspie  Odaiba.

 

DZIEŃ 5 TOKIO → KAMAKURA → TOKIO

Tego dnia udamy się do Kamakury.  Zwiedzimy świątynię  Hasedera Temple, w której znajduje się „Hase Kannon”. Następnie przejdziemy do chramu Tsurugaoka Hachimangu, który jest najważniejszą świątynią Kamakury założoną przez Minamoto Yoriyoshi w 1063 roku, a powiększoną i przeniesioną do obecnego miejsca w 1180 roku przez Minamoto Yoritomo. Udamy się również do świątyni Zeniarai Benzaiten, która pomimo niewielkich rozmiarów jest drugim co do popularności miejscem wśród przybywających do Kamakury  turystów. Następnie  pospacerujemy handlową ulicą Komachi.

 

DZIEŃ 6 TOKIO → HIROSZIMA

Dzień rozpoczniemy zwiedzaniem dzielnicy Shibuya, pełne różnorodnych sklepów centrum japońskiej kultury młodzieżowej. Następnie przejdziemy przez luksusową dzielnicę Ginza. Przejazd do Osaki. Podróż odbędziemy szybką koleją Shinkansen, najbardziej popularnym, japońskim środkiem transportu. Po drodze, jeżeli dopisze nam pogoda, z okien pociągu będziemy mogli podziwiać symbol narodowy Japonii – górę Fuji.

 

DZIEŃ 7 OSAKA → ARASHIYAMA → OSAKA

Poranny przejazd do Arashiyamy gdzie będziemy mieli niepowtarzalną możliwość  spaceru po sławnym lesie bambusowym oraz przez  most Togetsukyo . Powrót do Osaki, gdzie  zwiedzimy dzielnicę Namba z Dōtonbori, który rozpoznać można po charakterystycznych ikonach, takich jak pan reklamujący firmę Glico, czy wielki krab wiszący nad restauracją „Kani Doraku”. W dzielnicy tej warto spróbować takich potraw, jak kraby, dla odważnych: ryba fugu, suppon (zupa z żółwia), czy matsuzaka gyu (wołowina matsuzaka), ulica Douguya. (*Rynek Kuromon)

 

DZIEŃ 8 OSAKA→HIMEJI → NADA→HIROSZIMA

Ten dzień spędzimy podziwiając kompleks zamku w Himeji. Jest to jedna z najstarszych, istniejących do dziś budowli Japonii. Został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zamek Himeji znany jest również jako Zamek Białej Czapli  ze względu na zewnętrzne wykończenie białym tynkiem gipsowym. W tym dniu odwiedzimy również  warzelnię sake w dzielnicy Nada, które znane są z wytwarzania alkoholu z wysokiej jakości ryżu. Przejazd do Hiroszimy. Przejście do Parku Pokoju, gdzie oglądniemy Kopułę Bomby Atomowej, symbol i pamiątkę straszliwych wydarzeń z sierpnia 1945 roku.

 

DZIEŃ 9 HIROSZIMA →MIYAJIMA →OSAKA

Rano  udamy się promem na wyspę Miyajima, świętą wyspę nieopodal Hiroszimy. Tam również będzie możliwość skosztowania tradycyjnych potraw, np. manju (rodzaju słodkawej bułki z nadzieniem z fasoli), anago (słonowodnych węgorzy) czy kaki (owoc, zwany również persymoną).
Miyajima zachwyci nas świątynią Itsukushima, znaną z monumentalnych bram Torii, które, w zależności od pory dnia, znajdują się częściowo pod wodą. Należy ona do zabytków z listy UNESCO. Następnie zwiedzimy Daisho-in, główny ośrodek sekty shingon szkoły Omuro oraz Pawilon Tysiąca Mat, który, jak głosi legenda, został zbudowany tylko z jednego drzewa kamfory. Przejazd do Osaki

 

DZIEŃ 10 OSAKA→KIOTO →OSAKA

Tego dnia zwiedzimy  Złoty Pawilon Kinkaku-ji, siedzibę jednego z szogunów, Ashikagi Yoshimitsu. Malowniczo położony nad wodą budynek pokryty jest płatkami złota, przez co błyszczy w blasku słońca. Udamy się również do kompleksu Gion, tradycyjnej dzielnicy, w której znaleźć można wiele zachowanych budynków przypominających dawne czasy. Zwiedzimy tam między innymi świątynię Kiyomizu-dera, zbudowaną bez użycia ani jednego  gwoździa. Ceremonia herbaciana dla chętnych w cenie. (* Świątynia 10 tyś bram Fushimi Inari)

 

DZIEŃ 11 OSAKA→ NARA

(* Nara Machi z wizytą w tradycyjnym domostwie kupieckim) Zwiedzanie rozpoczniemy od przejście przez kompleks świątynny Kofuku- ji , gdzie podziwiać można pięciopiętrową pagodę, następnie udamy się do świątyni Todai-ji, kompleksu z monumentalnym, ponad 16 metrowym posągiem Wielkiego Buddy z brązu.

 

DZIEŃ 12

Powrót do kraju (najprawdopodobniej w godzinach południowych).

 

*  Atrakcje oznaczone gwiazdką zostaną zrealizowane w przypadku dostępności czasu oraz warunków na miejscu.  Każda grupa ma inne tempo zwiedzania, a niektóre z atrakcji  mogą być niedostępne. Zawsze staramy się pokazać jak najwięcej dbając jednocześnie o komfort uczestników.

Zastrzegamy sobie możliwość zmiany  kolejności zwiedzania. Zawsze staramy się pokazać jak najwięcej dbając jednocześnie o komfort uczestników. Pilot spotyka się z grupą na lotnisku w Japonii.

Umieszczone na stronach  ICHIGO materiały informacyjne nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Pakiet “ZŁOTY” – 4*

Długość wyjazdu: 11
13.05 - 24.05.2021
Inny termin
Masz pytania?
Jeśli masz pytania dotyczące tej wycieczki napisz do nas lub zadzwoń!