Bardzo cenimy sobie szczerość i wiarygodność dlatego każdy z poniższych komentarzy jest autentyczny i napisany przez osoby, które rzeczywiście wzięły udział w naszych wycieczkach.

Andrzej S.
Wrzesień 2017

Wycieczka była zorganizowana dobrze. Jak na Japonię to zwiedzaliśmy bardzo dużo w czasie przeznaczonym na wycieczkę. Miejsca do odwiedzenia były różnorodne i dawały choćby częściowy obraz Japonii. Wycieczka była bardzo ciekawa i bardzo się cieszę, że poruszaliśmy się miejscowymi  środkami komunikacji, a nie autokarami, gdyż w ten sposób bardziej można poznać ludzi i kulturę tego kraju.

Anonimowa opinia
Wrzesień 2017

Ogólnie wycieczka bardzo udana

Ewa M.
Wrzesień 2017

Zwiedzanie Japonii środkami komunikacji miejskiej to była duża atrakcja.

Ania M.
Maj 2017

Muszę przyznać że był to jeden z najlepszych organizowanych wyjazdów na jakim byłam - niezmiernie interesujący plan wycieczki, możliwość zobaczenie nie tylko świątyń, muzeów i zamków, ale również codziennego życia Japończyków. To był również niezwykle intensywny wyjazd, gdzie każdego dnia można było chłonąć nowe doświadczenia. Jestem pewna, że jeżeli w przyszłości pojawią się w ICHIGO wyjazdy oferujące do zwiedzania inne miejsca - na pewno z nich skorzystam.

Anonimowa opinia
Maj 2017

Fajna wycieczka na szybkie poznanie Japonii dla osób, które są tam pierwszy raz.  Czasem zmienialiśmy trasę lub wracaliśmy inną drogą by więcej zobaczyć. Zabieranie dodatkowo w ciekawe miejsca gdy zostało trochę czasu. Odwiedzane miejsca dość różnorodne i ciekawe. Również interesujące komentarze przewodnika oraz możliwość zadawania pytań.

Anonimowa opinia
Maj 2017

Wycieczka była bardzo udana, niespodziewałam się, że aż tak bardzo będzie mi się podobać! Mam nadzieje, że zostawię zorganizowana "druga część" wyjazdu w inne miejsca Japonii, bardzo chętnie skorzystam i polecę Ichigo znajomym!

Julia i Michał S
Maj 2017

Wycieczka była bardzo dobrze zorganizowana! Całość absolutnie warta swojej ceny. Hotele były niesowicie czyste i zadbane (dodatkowy plus za bogate śniadania). Ponadto bardzo dobra organizacja przejazdów - mimo tak krótkiego czasu udało nam się bardzo wiele zobaczyć. Przewodnik chętnie pomagał podczas zakupów i polecał dodatkowe miejsca, które mogliśmy zobaczyć w czasie wolnym. Będziemy polecać wszystkim naszym znajomym!

Marek K.
Maj 2017

Podróż życia, tak, to ktoś opisał na podstawie moich relacji na FB. I z tym się zgodzę.

Anonimowa opinia
Kwiecień 2017

Fajna wycieczka na szybkie poznanie Japonii dla osób, które są tam pierwszy raz. Trochę droga biorąc pod uwagę konieczność biegania z walizkami po pociągach, brak opłaconych obiadów, samodzielny lot na miejsce, ogromne oszczędności z JR pass i to, że dostęp do większości atrakcji był darmowy. Ale nie ma czego żałować, choć drugim razem wolałbym jechać na własną rękę i nawet odwiedzić te same miejsca, ale spędzić w nich więcej czasu. Bo program jest troszkę przeładowany i się czasem tylko wchodzi na chwilę by zerknąć i zaraz wychodzi. Albo wręcz omija niektóre obiekty by było szybciej. Ale za to wiele można zobaczyć, choć krótko 😉

Świetnie, że czasem zmienialiśmy trasę, lub wracaliśmy inną drogą by więcej zobaczyć. A także zabieranie w dodatkowe ciekawe miejsca gdy zostało trochę czasu. Odwiedzane miejsca dosyć różnorodne i ciekawe. Również interesujące komentarze przewodnika oraz możliwośc zadawania pytań.

Odpowiedź: Dziękujemy za obszerny komentarz. Cieszymy się, że wycieczka się udała. Gwoli wyjaśnienia dla osób, które mogłyby przeglądać: samodzielny lot polega na tym, że w niektórych turnusach grupa wylatuje razem z Polski, a przewodnik oczekuje już na miejscu na lotnisku. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z biurem.

Anonimowa opinia
Kwiecień 2017

Bardzo jesteśmy zadowoleni i polecamy innym

Anonimowa opinia
Kwiecień 2017

Wyjazd miał za szybkie tempo przemieszczania się w głównych miejscach i za mało czasu wolnego- na zjedzenie, kupno pamiątek, robienie zdjęć. Podróż między miejscami dobrze zorganizowana, dobrze ulokowane hotele. Informacja o temperaturach w informatorze nie trafiona. Przewodnik powinien mieć hotel bliżej grupy, nie w innych dzielnicach.

Odpowiedź: Dziękujemy za szczerą opinię. Ze względu na dużą liczbę atrakcji mogło zdarzyć się, że tempo było za szybkie. Zdecydowanie zwrócimy na to uwagę podczas najbliższych wycieczek.

Anonimowa opinia
Kwiecień 2017

Bardzo dobra wycieczka