Bardzo cenimy sobie szczerość i wiarygodność dlatego każdy z poniższych komentarzy jest autentyczny i napisany przez osoby, które rzeczywiście wzięły udział w naszych wycieczkach.

Anonimowa opinia
Kwiecień 2017

Fajna wycieczka na szybkie poznanie Japonii dla osób, które są tam pierwszy raz. Trochę droga biorąc pod uwagę konieczność biegania z walizkami po pociągach, brak opłaconych obiadów, samodzielny lot na miejsce, ogromne oszczędności z JR pass i to, że dostęp do większości atrakcji był darmowy. Ale nie ma czego żałować, choć drugim razem wolałbym jechać na własną rękę i nawet odwiedzić te same miejsca, ale spędzić w nich więcej czasu. Bo program jest troszkę przeładowany i się czasem tylko wchodzi na chwilę by zerknąć i zaraz wychodzi. Albo wręcz omija niektóre obiekty by było szybciej. Ale za to wiele można zobaczyć, choć krótko 😉

Świetnie, że czasem zmienialiśmy trasę, lub wracaliśmy inną drogą by więcej zobaczyć. A także zabieranie w dodatkowe ciekawe miejsca gdy zostało trochę czasu. Odwiedzane miejsca dosyć różnorodne i ciekawe. Również interesujące komentarze przewodnika oraz możliwośc zadawania pytań.

Odpowiedź: Dziękujemy za obszerny komentarz. Cieszymy się, że wycieczka się udała. Gwoli wyjaśnienia dla osób, które mogłyby przeglądać: samodzielny lot polega na tym, że w niektórych turnusach grupa wylatuje razem z Polski, a przewodnik oczekuje już na miejscu na lotnisku. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z biurem.

Anonimowa opinia
Kwiecień 2017

Bardzo dobra wycieczka żeby zapoznać się z Japonią.

Anonimowa opinia
Kwiecień 2017

Pomimo pewnych niedociągnięć, cieszę się, że mogłam zobaczyć, spróbować, poczuć egzotykę Japonii

Odpowiedź: Cieszymy się, że dobre wrażenia przyćmiły ewentualne niedociągnięcia. Zawsze staramy się, by każdy klient był traktowany wyjątkowo i niestety nie zawsze udaje się w pełni zadowolić wszystkich, ale będziemy do tego usilnie dążyć.

Anonimowa opinia
Kwiecień 2017

Wyjazd miał za szybkie tempo przemieszczania się w głównych miejscach i za mało czasu wolnego- na zjedzenie, kupno pamiątek, robienie zdjęć. Podróż między miejscami dobrze zorganizowana, dobrze ulokowane hotele. Informacja o temperaturach w informatorze nie trafiona. Przewodnik powinien mieć hotel bliżej grupy, nie w innych dzielnicach.

Odpowiedź: Dziękujemy za szczerą opinię. Ze względu na dużą liczbę atrakcji mogło zdarzyć się, że tempo było za szybkie. Zdecydowanie zwrócimy na to uwagę podczas najbliższych wycieczek.

Anonimowa opinia
Kwiecień 2017

Wyjazd zorganizowany bardzo dobrze. Polecam to biuro jako organizatora wyjazdu do Japonii.

Jolanta P.
Kwiecień 2017

Szczerze polecam tę wycieczkę.Firma ICHIGO jest bardzo rzetelna i wszystko co było w programie zostało zrealizowane.Dziękuję za mile spędzony czas.

Krzysztof P.
Kwiecień 2017

Bardzo dobrze zorganizowany wyjazd, maksymalnie wykorzystany czas, zrównoważony mikst pomiędzy zabytkami (świątynie, zamki) a pozostałymi atrakcjami i punktami programu. Posmakowaliśmy Japonii w pigułce. Takie też było założenie. Program zrealizowany w całości zgodnie z naszymi oczekiwaniami. POLECAM!

Anna P-K.
Marzec 2017

Wyprawa była bardzo ciekawa. Mogliśmy doświadczyć, obserwacji i kontaktów z mieszkańcami - metro/pociągi. Porównać ich organizację z naszą, nie mówiąc o obiektach zwiedzanych, które były bardzo ciekawe. Bardzo dziękuję za możliwość zobaczenia tego kraju.

Anonimowa opinia
Marzec 2017

Dobra organizacja i realizacja. Komentarze na miejscu Pan Mateusza na temat życia w Japonii, nieocenione i przybliżające codzienność tego kraju

Małgorzata M.
Marzec 2017

Wybraliśmy się na kwitnienie wiśni. Te nas niestety zawiodły i tylko w Tokio mogliśmy zobaczyć nieśmiało zakwitające pierwsze drzewa. ICHIGO zorganizowało wyjazd na nasze specjalne życzenie, dlatego program różnił się od standardowego. Wszystko było zorganizowane doskonale, w tym loty, przejazdy i hotele. Teraz, po powrocie, wydaje się, że zbyt dużo chcieliśmy zobaczyć w krótkim czasie i dlatego nasz program był przeładowany i napięty. Mimo to jestem bardzo zadowolona z wyjazdu, gdyż miałam szansę poznać nowy kraj z jego odmienną kulturą i obyczajami. Szczególne podziękowania należą się naszej przewodniczce, p. Joasi, która doskonale wywiązywała się ze swoich zadań nie zważając na zmęczenie. Jej zaangażowanie, przekazywane informacje, doskonała znajomość języka japońskiego sprawiły, że nasza grupa 60+ poradziła sobie, zobaczyła to co zaplanowaliśmy i szczęśliwie wróciła do domu. Chciałabym podziękować Szefowi, p. Mateuszowi, z którym spotkaliśmy się 2 razy w Japonii. Towarzyszył nam podczas zwiedzania niektórych obiektów, podał wiele ciekawych informacji, w tym o życiu codziennym Japończyków. Za informacje związane z organizacją wycieczki, bieżące kontakty mailowe i telefoniczne wyrazy podziękowania przekazuję p. Agnieszce.

Anna i Leszek Z.
Wrzesień 2016

Byliśmy bardzo zadowoleni z wyjazdu, organizacji wycieczek i przewodnika.

Elżbieta i Tadeusz W.
Wrzesień 2016

ICHIGO – dla nas duza zagadka, pewnego rodzaju ryzyko i na poczatku niewiadoma sprawdzilo sie w 150%. Organizacja byla bez zarzutu. Plan wycieczki bardzo skomplikowany i ambitny zostal wykonany z nawiazka. Tak jak i pociagi japonskie wedlug ktorych mozna regulowac zegarki, tak i my realizowalismy kazdy punkt programu co do minuty. Reasumujac wiec: gdyby ktos planowal wyjazd do Japonii i nie mial odwagi wybrac sie sam po raz pierwszy to szczerze i z cala odpowiedzialnoscia polecamy uslugi tej firmy. Przewodnik mowiacy po japonsku, mieszkajacy na stale w Japonii znal realia tego kraju, udzielil nam mase praktycznych rad, wydawaloby sie nawet, ze banalnych, i znal swietnie historie zabytkow i obiektow, ktore nam prezentowal. Profesjonalny, cierpliwy i uprzejmy, a takze co wazne dla nas, mowiacy poprawna polszczyzna. Mlody czlowiek, zalozyciel firmy. Oby mu sie dzialo jak najlepiej!