Bardzo cenimy sobie szczerość i wiarygodność dlatego każdy z poniższych komentarzy jest autentyczny i napisany przez osoby, które rzeczywiście wzięły udział w naszych wycieczkach.

Marlena M.
Kwiecień 2016

Doskonała organizacja, dobry stosunek jakości do ceny - fajnie, że przewodnik miał na uwadze dobre i niedrogie rzeczy. Przewodnik pokazywał fajne miejsca i ewidentnie miał pojęcie o tym co mówi i o tym co pokazuje 🙂 POLECAM!

Monika S.
Kwiecień 2016

Bardzo dobrze zorganizowana wycieczka. Duże tempo ale i atrakcji sporo! Możliwość indywidualizacji planów przed wycieczką a nawet w jej trakcie. Sympatyczny i zawsze służący pomocą przewodnik, który mieszka na miejscu więc zna specyfikę kraju. Poleca świetne jedzenie u tubylców :). Moim zdaniem warto!

Zbigniew Sz.
Kwiecień 2016

Jesteśmy z żoną zadowoleni z wyjazdu, ta forma zwiedzania nam odpowiada.

Agnieszka
Listopad 2015

Wysoka jakość hoteli jak na wycieczkę objazdową.. zwykle bywają gorsze co ciekawe śniadania też "japońskie".. a nie robione pod turystów

To też przede wszystkim super podróż kulinarna, baaardzo dobrze, że przewidziano jedynie śniadania. Porównując ceny do krajowych - wychodzi bardzo podobnie a często taniej, u nas sashimi kosztuje krocie tam jest duuże tańsze i smaczniejsze.

Praktyczne rozwiązanie - transport publiczny, który jest baaardzo dobry w Japonii, choć zapanowanie nad dość sporą grupą wydawałoby się trudne - udało się 🙂 nawet siedząc w oddzielnych wagonach zawsze byliśmy poinformowani przez przewodnika, że teraz wysiadamy. Ciekawe i wielce praktyczne - użycie krótkofalówek.

Duża różnorodność.. no i nie jest to typowa wycieczka z biurem podróży 🙂

Anonimowa opinia
Listopad 2015

Najbardziej podobało mi się to, że bardzo dużo zobaczyliśmy i podróżowaliśmy różnymi środkami komunikacji ( metrem, pociągami oraz shinkansenami) jakimi podróżują na co dzień mieszkańcy Japonii. Zwiedzanie było dobrze rozplanowane, ponieważ zobaczyliśmy zarówno miejsca historyczne, świątynie, cmentarze, muzea jak i dzielnice współczesne. Program był dobrze zaplanowany i mieliśmy czas wolny na spojrzenie na Japonię własnymi "nogami" i oczami. Mieliśmy okazję ubrać się w kimona i w nich pochodzić oraz zajadać się japońskimi potrawami.

Ogólnie bardzo udany wyjazd i mam ochotę na więcej.

Bernadetta
Listopad 2015

Wycieczka na którą zdecydowanie warto pojechać, wszystko idealnie zaplanowane i zorganizowane. Świetnie wypełniony plan dnia, mnóstwo ciekawych miejsc do obejrzenia, hotele o odpowiednio wysokim standardzie, doskonale zorientowany przewodnik służący wszelką pomocą. Możliwość zwiedzania na własną rękę jeżeli nie ma się ochoty oglądać wszystkiego wg planu wycieczki.
Dodatkowy plus ,wyżywienie na mieście wiec różnorodność i wybór ,nie zmuszone restauracje przez przewodników jak to bywa na objazdowkach np w Reinbow ,naprawde wycieczka godna polecenia
Pomimo bardzo dużego tempa po prostu WARTO
Rzadko zdarza się obsługa wycieczki na tak wysokim poziomie.

Maria D.
Listopad 2015

Jestem zadowolona z wycieczki,wiele zobaczyłam,czas spędzony w Japonii rozbudził we mnie zainteresowanie tym krajem.

Anna B.
Sierpień 2015

Wycieczka na którą zdecydowanie warto pojechać, wszystko idealnie zaplanowane i zorganizowane. Świetnie wypełniony plan dnia, mnóstwo ciekawych miejsc do obejrzenia, hotele o odpowiednio wysokim standardzie, doskonale zorientowany przewodnik służący wszelką pomocą. Możliwość zwiedzania na własną rękę jeżeli nie ma się ochoty oglądać wszystkiego wg planu wycieczki. Dodatkowy plus - plany wypraw z Ichigo zawsze sporo różnią się od siebie dzięki czemu można wybrać się na nie kilkakrotnie bez obaw że będzie nudno!
Rzadko zdarza się obsługa wycieczki na tak wysokim poziomie.

Anna L.
Sierpień 2015

Wycieczka fantastyczna!
Dynamiczne zwiedzanie, ale dzięki temu najważniejsze miejsca odwiedzone:)

Łukasz P.
Sierpień 2015

Bardzo przyjemna i ekscytująca wycieczka :). Tempo wycieczki bardzo szybkie, ale nie jest to dziwne przy takiej ilości miejsc do zwiedzenia.

Małżeństwo
Sierpień 2015

Program wycieczki bardzo ciekawy, zakwaterowanie w bardzo czystych i przyjemnych hotelach, całość dobrze zorganizowana. Polecam wyjazd z ICHIGO.

Mateusz B.
Sierpień 2015

Wspaniałe miejsca, ciekawa kultura, zapierające dech w piersiach widoki, ogrom wrażeń - tego można doświadczyć podczas wycieczki do Japonii z Ichigo.
Polecam serdecznie.